یک انتقاد از شرکت گروه اینترنتی ایران

یک انتقاد از شرکت گروه اینترنتی ایران. Iran internet group شرکت بزرگی که برندهای معتبری چون اسنپ، زودفود، بامیلو، اسکانو و پین تا پین زیرمجموعه آن هستند.

گوگل را همه ما می شناسیم. یک غول اینترنتی بسیار بزرگ و البته مهربان و خردمند و حالا تصور کنید این غول بزرگ زیر مجموعه شرکت الفبا در امریکا می باشد. در ایران هم چنین مجموعه ای صد البته در اندازه بسیار کوچک تر داریم و گروه اینترنتی ایران می باشد که هدفش را اینگونه اعلام کرده است: گروه اینترنتی ایران پتانسیل بسیار زیادی در بازار ایران میبیند که شرایطی ایده آل برای شرکت های آنلاین فراهم میکند.
گروه اینترنتی ایران متشکل از فعال ترین شرکت های اینترنتی در کشور میباشد که عمیقاً متعهد به ترویج کارآفرینی و نوآوری در جامعه آنلاین ایران میباشد. ماموریت گروه اینترنتی ایران سرعت بخشیدن به رشد و موفقیت اقتصاد اینترنتی در سراسر کشور و افزایش کیفیت زندگی مردم از طریق ارائه بهترین خدمات اینترنتی است. با نگاهی کوتاه به شرکتهای بسیار بزرگی که زیرمجموعه این شرکت هستند می توان به بزرگی آن پی برد. اما از آنجا که هیچ سیستمی بی عیب نیست، در ساختار گروه اینترنتی ایران نیز چند اشکال کوچک اما بنیادین وجود دارد.

ضعف در 6صبح عمومی

در سایت این شرکت هیچ تلفنی نمی توان یافت. حتی اطلاعات ثبت کننده دامین مخفی می باشد.من یک ایده و پیشنهاد در زمینه طراحی یک اپ برای گروه اینترنتی ایران داشتم. به همین خاطر چند مدت قبل یک ایمیل به info این شرکت فرستادم. چند روزی منتظر ماندم و چون پاسخی ندادند این بار ایمیل یاداوری به همان قبلی + Career و Press این شرکت فرستادم که متاسفانه هیچ پاسخی دریافت نکردم که این از لحاظ حرفه ای یک نقص بزرگ و البته رفتاری چندان محترمانه نیست.

برای کسی که وقت می گذارد و خواهان تماس است شاید یک پاسخ ساده حداقل انتظار باشد برای وقتی که گذاشته است و از چنین شرکت بزرگی انتظار می رود یک بخش 6صبح عمومی فعال و پویا داشته باشد.

 

 

ضعف در پذیرش ایده

برای چنین شرکتی با این ادعای بزرگ بخش تحقیقات و توسعه و بخش ایده ها خالی است. شاید بهتر باشد مانند همراه اول بخشی را برای دریافت ایده ها راه اندازی کنند.

 

رتبه سئوی پایین

چنین شرکتی با چنین فعالیت گسترده ای در کمترین حالت بک لینک های بسیار قوی از رسانه ها و سایتهای برندهای زیر مجموعه دریافت می کند، اما با نگاهی به رتبه سایت این شرکت، متوجه می شویم اصلا در حد و اندازه فعالیتش نمی باشد. به بیان ساده تر حتی بدیهی ترین کارهای سئو مانند متاتگ ها در سایت iranig.com بصورت کامل تعریف نشده اند.

https://www.alexa.com/siteinfo/iranig.com

البته این کوشش در پنهان ماندن شاید آگاهانه و عمدی باشد!

چون همه چیز در ایران با سیاست عجین شده و در این اقتصاد نفتی دلال ساختار سیاست زده باید چراغ خاموش حرکت کرد تا گربه شاخش نزنه! و نمونه آن داستانی بود که سر تپسی آوردند. تصور کنید سایتی که خدمات بسیار بسیار زیادی با کمترین قیمت انجام داده طبیعتا وجود برخی مشکلات خارج از کنترل است. برای مثال مدتی قبل متاسفانه یکی از رانندگان اسنپ به خانمی تعرض کرد که صد البته کار بسیار ناپسندی بود و برخورد قانونی هم لازم بود. اما سوال این است که تا به حال چند مورد تعرض در سیستم ناوگان حمل و نقل کشور که تمام مجوزها را داشتند صورت گرفته است؟

و اینکه اسنپ بررسی کاملی انجام داده است: متهم این حادثه با سو‌ءاستفاده از اطلاعات و هویت فردی دیگر موفق به فریبکاری شده و در فرآیند تایید صلاحیت راننده در اسنپ تخطی کرده است.بنابراین ما برای بالا بردن هرچه بیشتر امنیت سفرها، اقداماتی فوری و جدی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. از این پس، تایید هویت هر راننده از سوی ۳ ناظر و کارشناس با تجربه و متخصص اسنپ به طور مجزا صورت می‌گیرد.

 

همچنین تا اطلاع ثانوی، فرآیند ثبت‌نام رانندگان را در سطح شهرها متوقف کرده‌ایم، تا تمام مراحل جذب رانندگان را بار دیگر با دقت ارزیابی نموده و بهبود بخشیم.

راهنمای استفاده از تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی. قیمت استفاده از تاکسی اینترنتی. اسنپ و تپسی چیست؟ آموزش درخواست خودرو در اسنپ و تپسی . اسنپ و تپسی راهنمای استفاده از تاکسی اینترنتی اسنپ و تپسی گروه اینترنتی ایران -  D8 AA D8 A7 DA A9 D8 B3 DB 8C  D8 A7 DB 8C D9 86 D8 AA D8 B1 D9 86 D8 AA DB 8C - یک انتقاد از شرکت گروه اینترنتی ایران

 

اسنپ تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیون سفر موفق را در صحت کامل به انجام رسانده است و صدها هزار هم‌راه (راننده) معتمد، مسئول و سخت‌کوش از طریق این سامانه به خدمات‌رسانی و کسب روزی می‌پردازند.

 

انتقاد از وضعیت اینترنت ایران

در این دهکده جهانی که حتی ده کوره ها هم سرعت اینترنت بهتری نسبت به ایران دارند ، شاید بهتر باشد رتبه ایارن را از اخر به خاطر بسپاریم از بس ته جدول است و متاسافنه اینترنت در دنیا انقدر رشد داشته که لیگ دسته دوم نداریم. وگرنه ایران رتبه اول در لیگ دسته دوم و البته اخر را می اورد!

چند مدت قبل وزیر سابق ارتباطات قول داد که اینترنت نامحدود می شود، وقتی وزیر رفت آن وعده اش هم با خود رفت و مشخص نشد چی بود، چی شد و چه خواهد شد….

خلاصه اینکه با نگاهی به اهداف و برنامه های گروه اینترنتی ایران که صحبت از ” ترویج کارآفرینی و نوآوری”، “سرعت بخشیدن به رشد و موفقیت اقتصاد اینترنتی”، “ارائه بهترین خدمات اینترنتی” و… می کند در بستر اینترنت ایران شاید بیراه نباشد بگوئیم که آنها قصد دارند آخرین مدل بنز را در مسابقه ای با جاده شوسه و سنگلاخ و پر از باتلاق با بهترین سرعت برانند!

 

شرکت های گروه اینترنتی ایران

با هم نگاهی به شرکتهای زیرمجموعه گروه اینترنتی ایران می اندازیم.

 

درباره بامیلو

بامیلو جایی است که این دو گروه را در یک بازار مجازی به هم می‌رساند. سایتی که از یک طرف به فروشندگان اجازه می‌دهد محصولات خود را در سراسر کشور بدون نیاز برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های گران فناوری اطلاعات و بازاریابی، به فروش برسانند و از طرف دیگر مشتریان را به‌راحتی به طیف گسترده‌ای از محصولات، با استفاده از رایانه و یا تلفن همراه، در مکان و زمان دلخواه‌شان متصل می‌کند.
فروشگاه اینترنتی بامیلو ، بهترین مقصد برای خرید اینترنتی شما در ایران است. تمامی ایرانیان می توانند کالاهای الکترونیک ، کتاب ، وسایل خانه ، مد و لباس ، کیف و کفش ، موبایل ، تبلت و هزاران قلم کالای متنوع را به صورت آنلاین خریداری کنند و به آسانی تحویل بگیرند. بامیلو با پیاده سازی روش های پرداخت متنوع امکان خرید آنلاین را در هر زمان و مکانی با شرایط ساده فراهم کرده است.
بامیلو یک فروشگاه نیست، بلکه یک بازار است؛ به این معنا که به جای خرید و انبار کردن کالا، بر روی تنوع کالاهای خود و قدرت بالای خریدار برای انتخاب، تأکید می‌کند.

Bamilo.com

 

درباره اسنپ

اسنپ امکان سفارش‌دهی سرویس‌های حمل و نقل را خیلی ساده با اپلیکیشن موبایل و از طریق اینترنت برای شما فراهم کرده. با نرم‌افزار اسنپ تنها با چند کلیک می‌توانید از تمام نقاط شهر درخواست فرستاده و در کمترین زمان ممکن خودرو دریافت نمائید. ما قصد داریم سفرهای شهری را برای شما لذت‌بخش و به صرفه‌ و به‌یادماندنی کنیم.

 

درباره اسکانو

ساز و کار اسکانو 
اسکانو بستری برای ارائه اطلاعات املاک است. مشتریان ما بر سه دسته هستند: 
آژانس های معاملات املاک که مایل به ارائه ی اطلاعات املاک خود به صورت آنلاین هستند. 
کاربران عادی که قصد فروش یا اجاره ملک دارند. 
سازندگان و کلیه ذی نفعان فعال در صنعت املاک و مستغلات و کلیه شرکای تجاری در صنایع مرتبط که مایل به همکاری با اسکانو هستند.

 

درباره زودفود

زود فود فرهنگ جدید سفارش غذا است که برای اولین بار در ایران معرفی و اجرا شده است. سفارش اینترنتی غذا در ایران تا قبل از راه اندازی سامانه زود فود تنها یک رویا بود و کمتر کسی از مزایای آن خبر داشت. زودفود اولین وب سایت ایرانی است که سفارش اینترنتی غذا را برای مردم ایران به ارمغان آورده است. از جمله امکانات منحصر بفرد سایت زودفود (www.ZoodFood.com) مشاهده منوی به روز رستورانها به همراه عکس و قیمت غذاها می باشد. کاربران این سامانه قادر هستند به راحتی غذای مورد نظر خود را انتخاب کرده و یکی از سه روش پرداخت را تعیین و در نهایت غذای خود را تحویل بگیرند.

 

 

سایت 6صبح

www.6esobh.ir

By 6صبح، سایت نیازمندیهای اینترنتی ایران

درج آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی خرید، فروش و معاوضه هر نوع کالا و خدمات خودرو، لوازم خانگی، املاک، لباس، کامپیوتر و موبایل، استخدام و کاریابی، آرایش و زیبایی، سفر و گردشگری در سایت نیازمندیهای 6صبح www.6esobh.ir