خبر تازه درباره موسسه اعتباری ثامن

خبر تازه درباره موسسه اعتباری ثامن از خبر ورزشکستگی ثامن تا انتظار برای دریافت مجوز از بانک مرکزی

آخرین خبر: موسسه اعتباری ثامن با بانک انصار ادغام شد.

در اقتصاد نفتی ایران که رکود و تورم رو با هم داره و بیکاری شاخصه اول این اقتصاد نفتی غیر رقابتی هست! پس انداز و سود پول یکی از مهم ترین های امرار معاش برای بسیاری از خانواده های ایرانی مخصوصا بازنشتگان هست. بازنشستگالنی که حقوق بازنشستگی شون تا دهه اول ماه هم نمی رسه! و در این بین موسسات ریز و درشتی که ادعا می کنند پشتشون به فلان نهاد و سازمان گرمه مثل قارچ رشد کردند و مردم هم به امید سود یک عمر سرمایه ای که نمی دونند چه کار باید بکنند توی اونها سپرده گذاری کردند. مردمی که نه اقتصادش تولیدمحوره و نه بورس که نه با یک خبر بد، بلکه حتی با یک شایعه ممکنه فرو میریزه!!!

این روزها موسسه اعتباری ثامن روی بورس اخبار البته از نوع نگران کننده اش هست. موسسه ای که از سال ۱۳۷۶ با عنوان مؤسسه اعتباری ثامن الائمه فعالیت خودش رو در مشهد شروع کرد و اکنون با ۶۰۰ شعبه و بیش از ۴۰۰۰ کارمند به تمام ایران گسترش پیدا کرده.

دستور حل مشکل مؤسسات مالی غیر مجاز به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی

شایعات درباره ثامن

چند مدت پیش موسسه اعتباری ثامن الحجج ورشکسته شد و همین تشابه اسم و لوگو کافی بود تا مردم به درب شعبات این موسسه در سراسر کشور برن و البته وقتی مطمئن شدند به خونه برگشتند، اما این بار یک خبر از خارج از ایران باعث هجوم مردم به شعبات این بانک شد و درگیریهای مختلفی هم روی داد. موسسه ای که روال عادی خودش رو طی می کرد و یقینا با هجوم مردم و درخواست دریافت سپرده حتی می تونه باعث ورزشکستگی یک موسسه اعتباری بشه.

 

خبر تازه درباره موسسه اعتباری ثامن

خبر تازه درباره موسسه اعتباری ثامن از خبر ورزشکستگی ثامن تا انتظار برای دریافت مجوز از بانک مرکزی  ثامن -          - خبر تازه درباره موسسه اعتباری ثامن

خبر تازه درباره موسسه اعتباری ثامن از خبر ورزشکستگی ثامن تا انتظار برای دریافت مجوز از بانک مرکزی

در نهایت بانک مرکزی اعلام کرد که : سپرده گذاران موسسه اعتباری «ثامن» نگران سپرده های خود نباشند و حسب نیاز برای دریافت خدمات به این موسسه مراجعه کنند. ضمن آنکه بانک مرکزی همچون گذشته حمایت لازم را از این موسسه و مدیران آن به عمل آورده و در آینده نیز از این موسسه حمایت خواهد کرد.

و کافی است به سایت رسمی بانک مرکزی به نشانی ذیل بروید

http://cbi.ir/BanksInstitutions/BankInstitute.aspx

و گزینه متقاضی دریافت مجوز را انتخاب کنید تا نام موسسه اعتباری ثامن و بانک مهراقتصاد را ببینید.

و البته از مدتی قبل که ثامن سود سپرده ها را کاهش داد مشخص بود که در حال تطبیق با قوانین بانک مرکزی می باشد.

طرح جدید موسسه اعتباری ثامن

این سونامی برداشت سرمایه از موسسه ثامن در بلند مدت کار رو برای این موسسه سخت خواهد کرد و به همین خاطر این موسسه با طرح وفا سعی در جلب اعتماد دوباره سپرده گذاران داره

طرح وفا

به اطلاع می رساند کلیه مشتریانی که در بازه زمانی ۱۶ خرداد۹۶  لغایت ۲۸ خرداد۹۶ اقدام به بستن سپرده های  بلند مدت یک ساله تا پنج ساله ویا کوتاه مدت سه ماهه تا شش ماهه خود نموده اند،در صورت مراجعه به شعبه تا تارخ ۸ تیرماه۹۶ ودرخواست احیاء سپرده قبلی ویا افتتاح سپرده ای با شرایط جدید، مبلغ جریمه سود مربوط به انسداد سپرده قبلی به آنها عودت می گردد.

بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز

در راستای شفاف سازی و اطلاع‌رسانی صحیح به هموطنان گرامی، فهرست بانکها و موسسات اعتباری و سایر نهادهایی که مجوز تاسیس و فعالیت آنها توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر و تحت نظارت قرار گرفته‌اند، به شرح ذیل اعلام می‌گردد.
توجه به این مهم ضروری است که بانک‌ها و موسسات اعتباری یا سایر نهادهایی که نام آنها در فهرست قرار ندارد، دارای مجوز از این بانک نبوده  و مسئولیت ناشی از عملکرد ناصحیح آنها مستقیماً متوجه کسانی می‌شود که به این موسسات مراجعه داشته‌اند.
آدرس سایت اینترنتی موسسه اعتباری ثامن

http://www.samen.ir

انتقاد از بانک مرکزی

در این بین مهم ترین پرسش از بانک مرکزی این هست که چطور هیچ اقدامی برای پاسداری از سپرده مردم انجام نداد و چطور می تونه ممکن باشه این همه موسسه غیر مجاز با شعبه های مختلف بدون کمترین مانع قانونی کرکره شون بالا باشه، اما وقتی ورزشکسته می شن این مردم هستند که نباید روبروی این موسسات تجمع کنند!

 

قدرت شایعه

هیچ چیزی مهم تر از اعتبار برای شرکت ها و برندها مخصوصا موسسات اعتباری مهم نیست. و اعتبار یک شرکت می تونه با یک خبر درست و یا حتی شایعه فرو بریزه و در این راستا بانک شهر با نگرانی کامل از خبر ورزشکستگی موسسه آرمان نام طرح صندوق سرمایه گذاری آرمان شهر رو از “آرمان” به “زرین” تغییر داد.

همچنین در یک خبر دیگه عنوان شد که بانک مهر اقتصاد و موسسه ثامن قرار هست با موسسه اعتباری کوثر ادغام شده و تشکیل یک بانک بدن که بانک مهر اقتصاد فوری این خبر رو تکذیب کرد تا از مشکلاتی که این خبر میاره در امان باشه!

نظر شما درباره ثامن؟

کدام شعبه ثامن در کدام شهر پول می ده؟

نظر شما درباره موسسه اعتباری ثامن چی هست؟

لطفا نظرتون رو از فرم پایین همین صفحه برای دیگران به اشتراک بگذارید.

 

وب سایت نیازمندیهای اینترنتی 6صبح  www.6esobh.ir

By 6صبح، سایت نیازمندیهای اینترنتی ایران

درج آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی خرید، فروش و معاوضه هر نوع کالا و خدمات خودرو، لوازم خانگی، املاک، لباس، کامپیوتر و موبایل، استخدام و کاریابی، آرایش و زیبایی، سفر و گردشگری در سایت نیازمندیهای 6صبح www.6esobh.ir