تاثیرات تغییر پول رسمی ایران از ریال به تومان

تاثیرات تغییر پول رسمی ایران از ریال به تومان. چاپ و انتشار اسکناس های جدید بر مبنای واحد تومان

همانطور که احتمالا خبر دارید بر اساس لایحه دولت واحد پول ایران از ریال به تومان تغییر کرد و در این راستا با هم مروری می کنیم به نتایج تغییرات حاصل از این تصمیم.

بانک مرکزی مجبور خواهد بود کلیه سکه و اسکناس های رسمی ایران را جمع اوری نموده و طرح های جدید بر اساس واحد تومان بر روی آنها درج نمایدکه البته احتمالا به مرور زمان و با فرصت تبدیل طولانی خواهد بود.

جلوگیری از پولشوئی – تقلب و ذخیره سازی اسکناس

می توانید تصور کنید چه حجم گسترده ای از پول در بین برخی افراد و سازمان ها انباشت شده و به هر دلیلی استفاده نمی شود و با چاپ ضرب اسکناس و سکه های جدید که مبنای واحد ان تومان است همه این افراد و سازمان ها که در داخل یا خارج ایران هستند باید نسبت به تعویض اسکناس و سکه های خود اقدام نمایند. مگر اینکه بخواهند اسکناس و سکه قدیمی خود را به عنوان یادگاری و مجموعه دار نگهداری کنند. زیرا پس از پایان مهلت قانونی کلیه اسکنانس ها و سکه های قبلی فاقد اعتبار خواهد بود.

ضمن اینکه این قانون شامل چک پول، سفته و کلیه اسناد پولی و مالی ایران نیزخواهد شد.

تغییر علامت اختصاری پول ایران

هر کشوری یک علامت اختصاصی برای پول خود دارد. برای مثال پول کشور آمریکا با $  و یا USD شناخته می شود و در ایران IRR می باشد که مخفف ریال ایران می باشد که به نظر می رسد نیاز به تغییر این علامت اختصاری نیز احساس می شود.

سیستم پرداخت فروشگاه های اینترنتی

بانکداری اینترنتی در ایران گسترش زیادی یافته است. البته این توسعه فقط برای خریدهای داخلی و نه پرداخت های بین المللی صورت گرفته و ایران همچنان با تحریم برای پرداخت با انواع کارت های اعتباری بین المللی روبروست.

ریال مبنای درگاه پرداخت اینترنتی ایران است و بعد از قانونی شدن این لایحه شرکت های مختلف که پلاگین درگاه پرداخت طراحی و پیاده سازی کرده اند باید نسبت به تغییر کُدنویسی و تبدیل آن از ریال به تومان اقدام نمایند.

مرتبط با موضوع: ارز جهانی سایت اخبار رمزارزها

وب سایت نیازمندیهای اینترنتی 6صبح

www.6esobh.ir

By 6صبح، سایت نیازمندیهای اینترنتی ایران

درج آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی خرید، فروش و معاوضه هر نوع کالا و خدمات خودرو، لوازم خانگی، املاک، لباس، کامپیوتر و موبایل، استخدام و کاریابی، آرایش و زیبایی، سفر و گردشگری در سایت نیازمندیهای 6صبح www.6esobh.ir