آخرین وضعیت اینترنت نامحدود در ایران

آخرین وضعیت اینترنت نامحدود در ایران. بررسی قیمت اینترنتی – ادغام های وب و پارس آنلاین در برابر قیمت اینترنت مخابرات

دو سه ماه قبل آقای محمود واعظی وزیرسابق ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر خوبی داند و گفتند که به زودی اینترنت از حالت حجمی خارج و بر اساس سرعت ارائه خواهد شد و این حداقل انتظاری بود که از مدتها قبل باید اجرائی می شد، اما خوب اینترنت هم مثل هر سرویس خارجی دیگه تا بیشترین بهره رو ازش نبرند ول کن جیب ملت نیستند، یه چیزی تو مایه های خودروی بهشت بر پراید.

البته با اینهمه رانت و باند که نمی گذارند اینترنت آزاد بشه باز این خبر وزیر مایه دلگرمی بود و مشخص بود همین خبر هم با کلی کوشش و تلاش پشت و روی پرده صورت می گیره.

در نهایت از این طرف برخی شرکت های اینترنتی تا حد مرگ شروع به تبلیغ فروش اینترنت یکساله کردند تا کاربر از همه جا بیخبر رو درگیر یه قرارداد یکساله فروش اینترنت حجمی کنند….

و حالا حدود سه ماه می گذره و قول وزیر قبلی که گفته بودند یکماه دیگه فروش اینترنت نامحدود شروع می شه می گذره و خب وزیر قبلی هم جاش رو داده به وزیر جدیدی که جوونه.

و من (مدیر سایت 6صبح) به وزارت ارتباطات و فناریو اطلاعات زنگ زدم که شماره شرکت زیرساخت رو دادندف وقتی به اونجا زنگ زدم و گفتم درباره پیگیری خبر وزیر هستمف شماره تلفن دفتر وزیر رو دادند و زنگ زدم

بعدش از دفتر وزیر گفتند شما باید به همون شرکت زیرساخت پیگیری کنید و نتیجه اخرین مصوبه و زمان اجرائیش رو بپرسید

زنگ زدم و پرسیدم که مسئولش گفت بله درسته حق با شماست اما چون باید تبدیل به قانون بشه و مشکلاتش حل بشه زمان می بره مخصوصا اینکه وزیر هم به تازه گی عوض شده و …

خلاصه اینکه باید منتظر بود و وعده جدید آقای محمدجواد آذری جهرمی مبنی بر ارائه اینترنت نامحدود را بررسی کرد و دید آیا این وزیر جوون که مهندس برق هست می تونه برقی و فوری با باندهای کله گنده که هدفشون جز سود هیچ چیز دیگه نیست کار اینترنت رو که در واقع یک زیرساخت برای توسعه کشور هست رو حل کنه.

وزیری که مسئولیتهای قبلیش نشون می ده احتمالا بتونه:

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت

عضو غیر موظف هیئت مدیره شرکت خدمات ارتباطی رایتل

مدیرکل امنیت سیستمهای ارتباطی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

 

ادغام های وب و پارس انلاین

مخابرات با قیمتهای رقابتی و البته انحصاری عرصه را در عمل برای سایر شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی تنگ کرده است. در این راستا دو شرکت بزرگ های وب و پارس انلاین ادغام شدند تا به مبارزه با انحصار اینترنت مخابرات بپردازند.

باید منتظر بود و نتیجه را دید که آیا به نفع مصرف کننده نهائی خواهد بود یا خیر.

 

 

وب سایت نیازمندیهای 6صبح

www.6esobh.ir

By 6صبح، سایت نیازمندیهای اینترنتی ایران

درج آگهی رایگان و تبلیغات اینترنتی خرید، فروش و معاوضه هر نوع کالا و خدمات خودرو، لوازم خانگی، املاک، لباس، کامپیوتر و موبایل، استخدام و کاریابی، آرایش و زیبایی، سفر و گردشگری در سایت نیازمندیهای 6صبح www.6esobh.ir